FREDAGEN DEN 8:E NOVEMBER var det 3 veckor sedan Scandclinic öppnade en svensk vårdcentral i Fuengirola, därför var det nu dags för öppet hus! Det var väldigt många som passade på att titta in, se lokalerna och hälsa på personalen. Grundaren dr. Andreas Bengtsson hälsade alla välkomna och berättade kort om hur det fungerar på kliniken. Detta är deras andra klinik, den första ligger på Costa Blanca. Konceptet är enkelt, det är Drop-In i första hand, men tidsbeställning går också bra! Text och foto: Erixon Consulting
Öppet hus på Scandclinic
Redaktionen SvM
Publicerad
10 November, 2019
Tips om nyheter?
Kontakta Redaktionen
info@svenskamagasinet.nu
Evenemang och kultur
I maj står festerna på rad i Córdoba
Kulturfesten Feria Internacional de los Países firar 30 år
Härligt inspirerande vinresa till Spaniens fyra bästa distrikt
Anders Zorn-utställning i Madrid
Teatro Real i Madrid firar 30 år sedan nyöppningen
Världen
Spanien rasar sex platser på årets index över Pressfriheten
Spaniens exdrottning Sofia närvarar i Stockholm på kungens 80-årsdag
Trump överlever ytterligare ett mordförsök vid Vita husets korrespondentmiddag
Olika besked om brist på flygbränsle oroar inför sommaren
Svenska Magasinet Premium
Som Premium får du tillgång till alla våra artiklar och nyheter. Premium kommer att få unika erbjudanden från våra annonsörer och samarbetspartners. Du som köper Premium får tillgång till alla våra tusentals artiklar på webben i 12 månader för endast 60 €.
Skapa konto
Nyhetsbrev
Tack!
För att din bokning nu ska bli registrerad hos oss så kommer du att få ett mail till din uppgivna mailadress, detta för att vi ska följa reglerna enligt Dataskyddsförordningen (GDPR) och försäkra oss om att det är du som har denna mailadress.
Du måste bara bekräfta att du vill ha vårt nyhetsmail för att din prenumeration ska påbörjas.
Kontrollera även skräpposten om du inte fått något mail inom 10 minuter.
Tipsa Svenska Magasient
Har du synpunkter eller nyhetstips? Mejla till info@svenskamagasinet.nu